Головна » Статті » Мої статті

«Квазар-Мікро» дарує своїм клієнтам те, що дорожче від золота
29.04.2002 Корпоративних замовників раз на півроку компанія знайомить з останніми новинками комп'ютерного світу

До затишної зали інформаційно-методичного бюро Львівської залізниці у с. Суховоля, де проходять семінари корпорації «Квазар-Мікро», потрапляють переважно корпоративні клієнти і кращі партнери. Пригощають їх там по-королівськи - ввечері у їхньому розпорядженні сауна і більярдна. Проте вони, звичайно, з'їжджаються сюди з усієї Західної України не заради земних благ, а заради унікальної інформації, яку пропонує їм «Квазар-Мікро».

Ера мобільних систем від Intel

Цього разу найцікавішим у семінарі була презентація сучасних мобільних технологій компанії Intel, світового лідера мікропроцесорної індустрії. Про «начинку» для портативних комп'ютерів (котрі у народі називають ноутбуками) розповідав представник Intel Олександр Герасименко. Одною зі значних подій комп'ютерного світу є нещодавня поява ноутбуків з мобільним процесором Pentium 4. Він є таким же потужним, але споживає менше енергії, ніж його «старші брати» - процесори настільних комп'ютерів.

Ці нові можливості дозволяють довше працювати з ноутбуком, використовуючи стандартну батарею. Завдання на такій «машині» виконуються швидше, і є можливість запускати найскладніші програми. Мобільний процесор Pentium 4 від Intel, завдяки помірному енергоспоживанню та невеликим розмірам, якнайкраще підходить до найбільш портативних комп'ютерів, навіть до так званих «тонких і легких» ноутбуків. Носити такий ноутбук - одне задоволення: зовні він нагадує товстий зошит, натомість може дати фору і настільним комп'ютерам.

До Суховолі ближче, ніж до Ганновера

"Де ще я зможу довідатися про останні новинки комп'ютерного світу! - розповідав мені Валерій Максимов, працівник фірми «Техноплюс», що у м. Долина Івано-Франківської області. - От захоче, припустимо, якийсь мій клієнт побудувати локальну мережу у двох офісах, розташованих на відстані 2 км один від одного. А я про використання безпровідних технологій для побудови магістральних каналів передачі даних і внутрішніх локальних мереж знаю поверхнево. В Інтернеті ж непросто дізнатися про це, і часу на пошуки потрібної інформації піде море. А тут мені усе подають на тарілочці..."

"Інформація тепер є найціннішою у світі валютою, - додає працівник Червоноградської комп'ютерної фірми «Техніка» Олег Галинок. - Тому практично кожне слово представників компанії «Квазар-Мікро» для нас, фахівців, на вагу золота..."

"Звичайно ж, цю інформацію можна взяти з інших джерел, - розповідає регіональний керуючий компанії, кандидат технічних наук Олександр Бобарчук. - Вона є, наприклад, в Інтернеті, але на англомовних сайтах. Отже треба знати не тільки «рибні місця», але й володіти іноземними мовами. Можна також поїхати на виставку. От нещодавно, наприклад, виставка новинок комп'ютерного світу пройшла у Ганновері. Але порахуйте, скільки коштуватиме подорож до Ганновера і назад!"

«Квазар-Мікро» пропонує інформацію своїм клієнтам безкоштовно, запрошуючи їх щорічно на десятки виставок та семінарів. Олександр Бобарчук підкреслив, що це є однією зі складових політики компанії: за одинадцять років свого існування вона не провела ще жодного платного семінару чи виставки для споживачів. А якість інформації, котру фахівці «Квазару-Мікро передають клієнтам, завжди відповідає девізу компанії»: «Завжди на крок попереду!»

Про війну комп'ютерників з хакерами

Відкривала семінар доповідь Олександра Бобарчука на тему: «Основні пріоритети розвитку «Квазар-Мікро» у 2002-2003 рр.» Пан Олександр насамперед розповів про здобутки компанії. Нині вона має 9 регіональних офісів і 37 сервісних центрів. Нещодавно компанія підкорила останній [для себе] український обласний центр - Херсон. Сервісні центри «Квазару-Мікро» з'являються також у великих районних центрах.

Також розповів Олександр Бобарчук про нові продукти і послуги, які пропонує клієнтам компанія. Насамперед мова йшла про нові сервери (протягом минулого року з'явилося сім нових моделей), а також нові рішення в галузі зберігання інформації: надійні системи масової пам'яті, кластерні системи, які дозволяють гарантовано зберігати дані у серверах. Після повідомлень про численні взламування натовських сайтів ця інформація якраз на часі.

- Разом з появою замків у світі з'явилися відмички, - прокоментував доповідь Олександр Бобарчук. - І з того часу між крадіями та виробниками замків точиться безперервна війна. Мусимо визнати, що немає такого замка, до якого фахівець не зміг би підібрати ключ. Різниця тільки у тому, скільки часу і сил він витратить на те, щоби підкорити замковий механізм. Те ж саме і у комп'ютерному світі. Наша теорія захисту інформації розроблена таким чином, що хакеру просто невигідно зламувати чужі сайти. Час і гроші, витрачені на пошук паролів, не вартують того результату, який він отримає у кінці. Загалом система, що непід'єднана до Інтернету, є захищеною практично на сто відсотків. Зламати її можна хіба що зсередини. Але при підключенні до «всесвітньої павутини» треба вжити додаткових захисних заходів: запроваджувати брандмауери, шлюзи, паролі шифрування даних тощо. Весь цей арсенал широко використовується нашими фахівцями. Проте замовник має розуміти, що складна система захисту інформації вимагає великих витрат...

«Квазар-Мікро» - лідер з продажу ліцензійного програмного забезпечення

Традиційно на семінарі прозвучала доповідь, присвячена ліцензійній політиці компанії Microsoft. Компанія «Квазар-Мікро», мабуть, найбільше в Україні сприяє ліцензуванню програмного забезпечення. Менеджер з продукції Microsoft Сергій Ратушний, розповівши про зміни у ліцензійній політиці, відзначив помітне зростання обсягів продажу саме ліцензійної продукції. За його словами, порівняно з минулим роком вони значно зросли...

Велику зацікавленість учасників семінару викликала доповідь провідного інженера «Квазар-Мікро Радіо» Ігоря Євчука. Пан Ігор розповів про безпровідні системи передачі даних.

Міф про високу ціну

На адресу «Квазару-Мікро» я чув чимало добрих слів, однак кілька моїх знайомих нарікали на високу ціну «квазарівської» продукції. Це нарікання я передав і панові Олександру.

"Дорожнеча нашої продукції - це міф, - відповів він. - Її ціна, можливо, є трохи вищою, ніж у так званих «наколінних» складальників (тобто тих, які збирають комп'ютери у підвалах без дотримання певних технологічних процесів та попереднього ретельного тестування компонентів). Не хочу оцінювати продукцію конкурентів, скажу тільки, що вона відрізняється від нашої. А якщо порівняти однакові за якістю і технічними характеристиками комп'ютери, ви побачите, що наші дешевше. У нас реалізована система ISO 9001, яка гарантує високий ступінь якості. Є прототип, який має сертифікат вітчизняної системи якості «УкрСЕПРО». І другий, третій, сотий, десятитисячний комп'ютер серії буде як дві каплі води подібний до цього прототипу за всіма своїми характеристиками. До того ж, ми даємо три роки гарантії на комп'ютери і сервери, два роки гарантії на ноутбуки. Гарантуємо також сервісне обслуговування на всій території країни. А корпоративних замовників запрошуємо на семінари..."

«Наступний семінар, який відбудеться у Львові, буде присвячений системам ERP. Олександр Бобарчук пообіцяв познайомити учасників з оригінальним підходом до систем управління підприємством. Фахівцям «Квазар-Мікро» під силу розробляти й втілювати схеми реструктуризації і вдосконалення підприємств, перебудовуючи локальні мережі й створюючи надійні системи збереження даних.

Дмитро СИНЯК
26 квiтня-2 травня 2002 року, тижневий випуск львівської обласної газети «Високий Замок»
Категорія: Мої статті | Додав: LEO_GL (04.03.2010)
Переглядів: 532 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]